Prečo budem brať svoju budúcu dcéru na rande?

Každý chlap by si mal skôr či neskôr položiť vo svojom živote otázku – aký chcem byť otcom?
Ku dňu otcov sa s Vami chcem podeliť s krásnym textom jedného talentovaného spisovateľa,
takým tým od srdca. 🙂

Prečo budem brať svoju budúcu dcéru na rande?

To, ako otec miluje dcéru určí, ako neskôr dokáže dcéra lásku prijímať.

Preto nikdy nedovolím, aby bol náš domov miestom, kde nemôže vyjadriť svoj názor. Musí sa naučiť, že muž a žena sa majú rešpektovať navzájom a slovo správneho muža je síce pevné, no nie zákonite posledné. Každý správny muž sa totiž musí naučiť počúvať a prehodnotiť, či postoj jeho ženy nie je ten správny. Nikdy nedovolím, aby sa naučila držať emócie v sebe a stala sa ich otrokom. Aby sa raz uspokojila len s mužom, pri ktorom bude toto všetko možné.

Preto budem vždy mužom, akého si raz bude chcieť vziať. Keďže chcem, aby moja dcéra dokázala rozoznať lásku, keď k nej príde, budem prvým, kto jej tú lásku dá. Budem prvým, kto jej dá najavo, ako veľmi si zaslúži byť milovaná.

Preto budem mužom, s ktorým pôjde na prvé rande. Oblečieme si svoje najlepšie šaty. Prinesiem jej kvety, pomôžem jej s kabátom, otvorím jej dvere do auta a vezmem ju do tej reštaurácie, do ktorej bude chcieť ísť. Otvorím jej dvere, odsuniem stoličku a ak bude hrať hudba, tak si aj zatancujeme.

Budem sa k nej správať presne tak, ako chcem, aby sa k nej raz správal jej budúci muž. Budem sa jej pozerať do očí. Pochválim jej vlasy a šaty. A hlavne, budem ju počúvať. Aby videla, ako veľmi je pre mňa dôležitá a ako si zaslúži, aby sa k nej muž správal.

Prečo toto všetko? Aby videla za čo stojí. Keď ju niekto „skutočný“ zavolá na rande, bude presne vedieť, čo od muža očakáva a neuspokojí sa s ničím, čo by bolo menej. Áno, pravdepodobne ako každý otec, prvých 30 mužov, ktorí sa jej priblížia, zakopem niekde vzadu na záhrade, no raz ju budem musieť prepustiť niekomu inému. Raz sa stane niekoho ženou a matkou krásnych detí. No vždy, vďaka randeniu so svojim otcom, odmietne každého, kto za to nestojí a kto by bol schopný jej ublížiť.

A čo synovia? Tých na rande pochopiteľne nevezmem, no budem im najlepším príkladom, ako sa má muž k žene správať. Či už pôjde o jeho matku, alebo o jeho sestru.

 

zdroj: gentlemani.sk

Tento článok je uverejnený v ketagórii : Emil radí.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.