Šírme spolu dobro.

Pomáhať si navzájom je jednoducho potrebné.  Bez debaty 🙂

Ak budeme plávať životom bez ohľadu na druhých, náš život bude prázdny a nešťastný. logo manzetky.sk
Pomáhať sa dá venovaním svojho
času, financií alebo fyzickou aktivitou. Pomáhať je schopný každý jeden z nás. A je to zdravé.

Vedeli ste? 🙂  Pre naše psychické zdravie je absolútne prospešné pokiaľ myslíme aj na druhých, nie len na seba 🙂

Ja osobne verím, že aj podnikatelia aj značky sa majú chovať zdopovedne a nemyslieť len na seba a svoj prospech.

Preto sa aj Manžetky snažia budovať svoj vlastný malý odkaz.

 Mačky Trnava

macka pije mliekoOrganizácia, ktorá sa jediná venuje túlavým a opusteným mačkám v Trnave. Predstavte si, aké by to bolo, keby ste náhle úplne opustený. Všetko, na čo ste boli doposiaľ zvyknutý – strecha nad hlavou, jedlo, pocit bezpečia – to všetko je preč. Takých zvierať je po uliciach neúnosné množstvo.

Mačky sú tvory extrémne citlivé na prostredie. Ak sú opustené, následky na ich fyzické a mentálne zdravie to môže mať absolútne devastačné. Ich imunitný systém radikálne slabne a ich prirodzené inštinkty sa vytrácajú. Bezbranné mačky, zničené svojimi skúsenosťami, potom umierajú priamo pod našimi oknami.

Občianske združenie Trnavský strom  známejší pod menom Mačky Trnava sa už roky venuje tejto otázke. Dávajú mačkám, nádej na ďalší, lepší život. Liečia ich, starajú sa o ne, hľadájú im milujúce rodiny. Ale najmä – kastrujú. Je to jediný spôsob ako zredukovať počty nechcených mačiatok a trpiacich mačiek.

Ich prácu si môžete pozrieť na webe, na instagrame alebo na facebooku.

 

Dobrovoľníctvo

Pretože je výborným spôsobom ako darovať trošku seba druhým. 🙂

dobro karta

Bratislavské dobrovoľnícke centrum (BDC)

Prepája dobrovoľníkov a dobrovoľníčky s organizáciami v Bratislave a Bratislavskom kraji. Motivujú ľudí k dobrovoľníctvu a učia organizácie ako s dobrovoľníkmi pracovať. 

Dobrokarta

BDC vymyslelo pre dobrovoľníkov DOBROkartu. Je to unikátny spôsob, akým dokážeme dobrovoľníkom/čkam a koordinátorom/kám poďakovať za ich čas a energiu, ktorú venovali dobrovoľníckej činnosti a koordinácii dobrovoľníkov/čok. Držiteľ dobrokarty má 7% zľavu na celý nákup na manzetky.sk 🙂

Vrelo odporúčam stránku BDC kde nájdete denne neskutočné množstvo momžností ako pomáhať. A žiadne výhovorky 🙂

 

Šírienie dobra 🙂

Benefičný koncert Postavme Martina na nohy

Manžetky podporujú Benefičný koncert Postavme Martina na nohy

Môže sa to stať každému jednému z nás. 
Jeden zlý pohyb, jedno nesprávne rozhodnutie, malá nepozornosť. a zrazu je všetko úplne inak. Priority sa obrátia ak prídeme o zdravie. Vtedy prídeme o všetko. A svet je zrazu hore nohami. Aj Martinov svet je zrazu iný aký ho poznal.

Martin skočil v Auguste tohto roku do vôd Balatónu tak nešťastne, že si zlomil dva stavce a porušil miechu. Odvtedy je pripútaný na lôžko, je nehybný od krku dolu, pripojený na prístrojoch. Pomáhajú mu dýchať. Martin statočne bojuje naďalej v trnavskej nemocnici.

Ak pôjde všetko dobre bude čoskoro od prístrojov odpojený. Veríme, že v dohľadnej dobe bude môcť z nemocnice odísť. Nemôže ísť ale nanešťastie domov pretože potrebuje špeciálnu starostlivosť. 
Musí ísť do zariadenia určeného pre ľudí s jeho diagnózou. Martin sa tam bude musieť znovu naučiť robiť základné úkony a pohyby. Bude sa učiť chodiť hýbať, jesť..

Odhliadnuc od hrôzy tohto stavu, je s tým spojené enormné množstvo nákladov. Nie jednorazových, ale na mesačnej báze. Hovoríme o tisícoch eur.
Jeho priatelia sa rozhodli pomôcť svojou troškou – večerom plným dobrej hudby. Výťažok zo vstupného poputuje na pokrytie aspoň malého percenta nákladov spojených s Martinovým stavom. Pripravený je teda pre zaujímavý večer plný hudby a koncertov.  
A ste všetci pozvaní. ☺ Nech sa páči, tu je aj sprievodný event na facebooku.

TenKlub – 10.11.2018, Trnava

 

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.