7 nezvyčajných valentínskych prekvapení

valentin manzetky sk 2

A je to tu zas. Sviatok svätého Valentína, ktorý vyvoláva možno aj rozporuplné pocity. Pre jedných je to často gýčová povinnosť bez duše a pre druhých zase oslava lásky, na ktorú sa treba mimoriadne pripraviť. Nech už je tvoj postoj k Valentínovi akýkoľvek, isté je, že sa mu nikdy úplne nevyhneš, či už budeš chcieť alebo nie.

Ideálne je, ak máš doma ženu s ktorou máte na Valentína obaja rovnaký názor. Potom si viete spolu vybrať aj program či spôsob, ako ho prežijete. V prípade, že to tak nie je a ty si skôr ten typ, ktorý by sa bez Valentína zaobišiel, skús sa premôcť a prekvap! Nemusíš robiť nič extra. Sám si zvoľ, aký postoj k nemu tentokrát zaujmeš. Tento sviatok sa dá prežiť rôzne a je skvelé, že o tom môžeš vôbec rozhodovať.

Krásne na ženách na Valentína je, že aj najväčšej odporkyni tohto „sviatku“ sa podlomia kolienka keď jej prinesieš aspoň jeden kvietok.valentin manzetky sk 2

Už len to, že sa obetuješ a spravíš niečo, pre toho druhého, lebo vieš, že ho to poteší je neuveriteľný prejav lásky. Ale úspešné prežitie Valentína spočíva ešte v niečom podstatnejšom. Nielen v tom, ako dokážeš byť kreatívny a aký darček vymyslíš. Ale v tom, že tento deň je určený pre tvoju lásku, ktorej môžeš venovať sám seba a svoj čas. 

Času je čoraz menej a nie je možné si ho kúpiť. Dar v podobe zážitkov, okamihov má väčšiu cenu než srdiečkové balóny či ruže. Aj keď si možno vravíš, že si nemôžeš dovoliť “strácať čas” a máš veľa povinností, zastav sa. Nepovažuj druhých za samozrejmosť. Nemusia tu byť večne a vždy, keď potrebuješ. Takže, ak na Valentína budeš svojej žene masírovať nohy pred jej obľúbeným filmom, pochopil si tento článok správne.

Preto, ak nechceš oslavovať Valentína len preto, že sa nachádza v kalendári, zameraj sa skôr na jeho posolstvo. A začni ho sláviť možno aj hneď teraz.V malých dávkach prejavuj svoju lásku, napríklad pohladením, pozornosťou, počúvaním alebo len svojou prítomnosť. A Valentín bude už len čerešničkou na torte. A snáď aj tvoja partnerka viac uverí úprimnosti tvojich citov a že to nie je len z povinnosti.  Môže uvidieť, vnímať a cítiť, že si ju ceníš každý deň a nielen na Valentína.

Všetko závisí od teba a tvojho rozhodnutia. Tento sviatok tu nie je preto, aby ti pripomínal nejakú povinnosť, ale preto, že sa máš zastaviť a venovať svoj čas niekomu, na kom ti záleží.

Ak napriek tomu nevieš, čo urobiť alebo si myslíš, že lásky prejavuješ dostatok a viac to už nejde, pozri sa predsa len na pár tipov.

  1. Ak si romantická dušička, tak jej napíš báseň alebo zlož pieseň. Vezmi ju sledovať hviezdy či západ slnka.
  2. Uprac. Domáce práce nie sú len pre tvoju ženu. Ona taktiež pracuje, ona taktiež zarába, ona taktiež maká. Presne takých istých 8 hodín ako ty. Nemôže prísť domov a pracovať ďalšie dlhé hodiny. Nakúp, oper, oprav, uvar. Fakt to nie je taká veda. Ty a keby si aj opravil to čo sa občas pokazí a netrvalo by ti to tak trištvrte roka..to by bola pecka.
  3. Buď spontánny a vymysli nejakú šialenosť, ktorá ju dokáže rozveseliť. Napríklad jej k obľúbenému raňajkovému/obedovému jedlu napíš odkaz. Len tak 🙂
  4. Vezmi ju von. Tancovať, do divadla, na prechádzku. Sedenie a preklikávanie filmov a seriálov na Netflixe zas až také terno nie je.
  5. Urob niečo, čo je pre teba nezvyčajné a vieš, že by ju to potešilo. Nie vždy sa partneri vo všetkom zhodnú. To je normálne. Preto výborne funguje to, ak vykročíš zo svojej komfortnej zóny a urobíš niečo, čo bežne nerobíš. Zober ju napríklad tancovať, korčuľovať či len na nejaký výlet. Alebo len priprav jej obľúbené jedlo.
  6. Postaraj sa o deti. Sú aj tvoje 🙂 Nachystaj ich von, navar im, nakúp im. Obleč ich bez toho aby si sa musel 10x spýtať kde sú pančušky alebo papučky. 
  7. A pamätaj si, nie vždy sú tie najdrahšie veci najlepšie.To, čo za peniaze ľahko nekúpiš má najväčšiu hodnotu. Skús popremýšľať a pravdepodobne nájdeš to, čím by si mohol svoju lásku potešiť viac, ako len kyticou ruží.

Tých bodov by mohlo byť milión. Veď je to tvoja žena. Nos ju na rukách aj každý deń, určite si to zaslúži.

Tvoj Emil.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.