Ako sa správa správny chlap na Vianoce?

ako sa sprava chlap na vianoce

Koniec roka a pre mnohých dlhoočakávané vianočné sviatky znovu prišli šialenou rýchlosťou. Bolo potrebné stihnúť obrovské množstvo povinností v práci či doma. Naplánovať, nakúpiť, zabaliť darčeky či ozdobiť stromček…upratať, navariť.. Všetci okolo teba vyzerajú vystresovaní a ty si v kľude? Buď si extrémne dobrý plánovač alebo práve naopak..aktivita 0%.

A tvoja žena doma sa môže aj rozkrájať aby priniesla vianočnú atmosféru do domu. Aj sa pohádate, a moc nechápeš prečo..len či to nebude tým, že viac držís ovládač od telky ako špongiu na riad..hmm? 🙂

Preto, ak túžiš vedieť, čo by tvoju nežnejšiu polovičku potešilo a vytrhlo z vianočného hulákania po tebe, čítaj ďalej. Koniec-koncov, nie nadarmo sa vraví, že ak je spokojná žena, tak je spokojná celá domácnosť. A šťastným a veselým Vianociam nič nebude stáť v ceste.

zhen hu

Čo sa to teda deje na Vianoce?

Nebudem tu rozoberať tému žena a jasná komunikácia (i keď áno, aj také existujú). Nejdem tu rozoberať naznačovanie a čítanie medzi riadkami. Je to proste realita, chlap má častokrát naladenú inú frekvenciu ako žena vysiela a potom na seba pozerajú ako dve stvorenia z iných svetov. Ale čuduj sa svete, naozaj to nie je až také ťažké a komplikované. Ono dokonca existuje niekoľko základných očakávaní, ktoré keď splníš, tak tvoja žena odpadne, že má doma top chlapa 🙂 a možno nielen na Vianoce.

 

  1. Urob niečo sám od seba bez jej požiadavky. Ženy oceňujú a vítajú mužskú samostatnosť a rozhodnosť. Mať partnera, na ktorého sa môžu spoľahnúť je sen takmer každej ženy. Počas Vianoc existuje mnoho príležitostí, kedy môžeš niečo urobiť sám od seba (predsa už vieš, ako tieto sviatky fungujú). Napríklad nakúp všetko potrebné (ryby, múky a pod.), vyzdob dom svetieľkami. Prípadne ak vieš, že tvoja žena nerada pečie, oslov pekárstvo či nejakého pekára a zožeň už hotové vianočné pečivo. Jednoducho len nečakaj na jej príkazy a že sa o všetko postará sama.
  2. Pomôž s upratovaním a ak to úplne odmietaš, aspoň totálne nezavadzaj. Nájdi si činnosť, ktorú zvládneš. Napríklad pravidelný nákup. Ak je upratovanie niečo, čomu sa zásadne vyhýbaš, skús zvážiť, čím vieš prispieť. A postaraj sa o to, aby sa žena pre všetkých upratovacích (často nepríjemných) aktivitách cítila aspoň šťastná. Napríklad vieš, že tvoja milovaná rada počúva hudbu, tak jej zožeň (pusti, nahraj, kúp) jej obľúbené skladby. Aby jej táto činnosť išla viac “od ruky”. A keď so všetkým skončí, môžeš ju odmeniť napr. masážou alebo voňavým kúpeľom so sviečkami.
  3. Vytrhni ju z povinností a pozvi ju niekam! Ty poznáš svoju ženu najlepšie, takže vieš, čo by jej pomohlo aspoň nachvíľu vypnúť a vychutnať si pravú atmosféru Vianoc. Napríklad ju zober na vianočné trhy, koncert, večeru, kino alebo len romantickú prechádzku po čerstvom napadnutom snehu.kari shea
  4. Snaž sa aj ty o vianočnú atmosféru. Spravte si pekný deň. Ženy majú toto zväčša v sebe. Snahu o to, pripaviť čo najlepšiu večeru, prichystať najkrajšie darčeky..ten pocit byť dokonalá a top v každom smere od ženy pýta samá spoločnosť. Zatiaľ čo chlap..je. Tak aspoň pusti koledy alebo obohraté viančoné rozprávy z detstva. Neseď v trenkách na gauči a znudene neprepínaj. Ozdob stromček, zažni svetielka..ono to fakt nie je až taká veda 😀
  5. Vyhni sa frflaniu, nadávaniu či ponosovaniu. Nikomu nie je príjemné, ak v čase zaslúženého oddychu musí počúvať za ušami niekoho, kto sa neustále sťažuje. Nedovoľ tiež, aby jej tvoj obyčajný soplík skazil atmosféru (a napokon aj tebe).
  6. Buď s ňou. Neodchádzaj za kamarátmi, kolegami alebo..vieš čo je najhoršie? Keď si ide chlap umyť a poysávať auto!  Počas roka býva tak málo príležitostí byť spolu a navzájom sa rozprávať či počúvať. Aj to, že s ňou budeš doma ona fakt ocení.

 

Inak je toho samozrejme viac. Mohli by sme sa napríklad pobaviť o tom, že piecť, variť či upratovať môžete spolu – mať to pekne rozdelené 50:50. Ale začneme pozvoľna. 🙂 Aby som ťa nevylakal 🙂

Takže odhoď ovládač a choď jej pomôcť do kuchyne..ošúpať cibulu zvládneš.

 

Krásne sviatky všetkým! 🙂

 

Váš EMIL 🙂

 

Zdroj obrázkov: unsplash.com

 

 

 

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.