Desatoro správneho chlapa alebo ako zaručene prekvapiť svoju ženu

desatoro spravneho chlapa

Manželka posiela manžela nakúpiť. Kúp desať rožkov. Ak budú mať vajcia, kúp 30. Manžel pride do obchodu a hovorí: „Máte vajcia?“ „Áno, Máme“ odpovie predavačka. „Tak si prosím 30 rožkov“

Manželovi treba presne pomenovať položku, ktorú má kúpiť, inak neprinesie nič: “Šľahačku nemali”. “Nemali? A pozeral si sa tam vedľa jogurtov?” “Áno, pozeral, mali tam len 12% a 18% smotanu na šľahanie, ale šľahačku nie”

Je Vám to povedomé, či? 🙂

Už som si zvykla, že to takto niekedy funguje aj u nás doma. Presné návody, čo treba spraviť. Zoznamy, čo treba nakúpiť. Pravidelné informovanie o aktivitách, aby vedel, kedy má kde byť. Ale samozrejme, zavolaj mi polhodinu predtým, aby som nezabudol JA môj muž si asi zvykol tiež. Na určitý servis. A že držím veľa vecí pod palcom. Aj keď, raz mi vysvetlil, že to nie je o tom, že by bol pohodlný. Ale že on si to proste ani sám neuvedomí. A že vie, že sa na mňa môže spoľahnúť, že mu to určite pripomeniem. A tak sa mením na kalendár, poznámkový blok, pripomienkovač a plánovač. Človek aby si excel na to všetko spravil 🙂

A potom sú tu ešte väčšie extrémy. Nebudem konkretizovať, ale vo svojom okolí mám niekoľko prípadov ženskej nazvime to extra starostlivosti. Muž, ktorý (asi) nevie svoju konfečknú veľkosť, lebo vždy mu oblečenie kupuje manželka. Muž, ktorý sa (asi) nevie zbaliť na dovolenku, lebo vždy to robí manželka. On vlastne (asi) ani nevie, či by to dokázal, lebo to nikdy neskúsil. (Alebo ho žena nenechala?) Muž, ktorý (asi) nevie, ako sa zapína práčka, lebo vždy perie manželka. Muž, ktorý (asi) nevie, kde sú uložené dózy na potraviny, lebo zvyšok jedla vždy spratáva manželka. Že nie som jediná, kto pozná takéto páry? Resp. takýchto pánov?

A potom sa zamýšľam. Sú to ženy, ktoré nemajú dostatok trpezlivosti? Lebo on by to ten chlap raz spravil. Veď ako sa hovorí v inom vtipe:  Sľúbil som, že to spravím. Nemusíš mi to každého pol roka pripomínať.

blog pre spravnych chlapovAlebo sú to jednoducho chlapi?

Lebo to nemajú v genetickom vybavení. Lebo sú z Marsu. Lebo…

A potom pride deň, ako ten môj včerajší. Spomínala som Tomimu, že by mohol ísť do lekárne po mlieko pre Bruna, že je objednané, len mu dám preukaz poistenca. Spomenula som to len tak medzi rečou, že veď ráno mu ten preukaz podám rovno do ruky. A cez deň mu ešte zavolám, aby som zistila, kedy pôjde domov. A cestou domov by som mu ešte zavolala, aby nezabudol ísť do lekárne. Lebo keby som vypustila niektorý z horeuvedených bodov, mohlo by sa stať, že by prišiel domov s prázdnymi rukami. A tak, keď som si pri nočnom kŕmení spomenula, že som ten preukaz zabudla pripraviť, išla som ho nachystať na skrinku pri dvere, hneď vedľa kľúčov od auta. Že veď ráno, keď bude odchádzať, mu ju pripomeniem. Čo sa ale nestalo? Ja som zabudla! Lebo som ešte polodriemala. A keď som si na to spomenula, tak si v duchu hovorím, že no, dnes mlieko nebude, preukaz je určite doma. Čo ma ale nenormálne prekvapilo, keď som náhodne prechádzala okolo dverí? Preukaz tam nebol! Neverím! On to pochopil? Bez mojich 16 inštrukcií? Nebodaj ma počúval? Nedalo mi to a hneď som mu musela zavolať! “Áno, mám ho so sebou, mlieko je objednané na tvoje meno, po práci pôjdem poň!” Normálne som sa pozrela na displej telefónu, či volám so svojim mužom. Stále som nemohla uveriť. Zázraky sa dejú! Ale nejdem so robiť plané nádeje, že odteraz pôjde všetko takto hladko…

Preto mám pre teba správny chlap nasledujúce desatoro.

Riaď sa podľa neho a tvoj život bude s najväčšou pravedpodobnosťou zrazu jednoduchší.

  1. Keď prejdeš v kuchyni okolo drezu, a uvidíš tam minimálne 5 kusov riadu, zbystri pozornosť! Niečo s tým musíš urobiť. Zapoj všetky svoje sily a nalož riad do umývačky. Vačšinou stačí stlačiť len dve tlačítka, aby si ju aj pustil. A nezabudni na čistiaci prostriedok
  2. Do prania sa radšej nepúšťaj, pokiaľ nechceš všetko oblečenie zmenšiť, zafarbiť alebo nejako inak znehodnotiť.
  3. Keď ťa žena o niečo poprosí, aby si spravil, odkladaj to len na vlastné riziko. Čím skôr to spravíš, tým menej budeš počúvať pripomienky, aby si na to nezabudol a tým skôr budeš mať pokoj.
  4. Keď ti v chladničke niečo chýba, sprav si zoznam a zamier do najbližšieho obchodu. Pred odchodom sa však spýtaj ženy, či netreba kúpiť ešte niečo iné.
  5. Ak vidíš po byte pohybujúce sa chuchvalce prachu, nenachádzaš sa vo filmovom štúdiu na natáčaní hororu. Nájdi v byte vysávač a zbav sa tohto neporiadku.
  6. Ak sa ti už žiadna plechovka od piva nevojde do smetného koša, nepokúšaj sa ju tam ešte nasilu natlačiť. Je najvyšší čas urobiť si prechádzku k smetiakom.
  7. Keď sa minú všetky zvyšky jedál, hecni sa a priprav obed/večeru ty. Rátajú sa aj špagety s kečupom a so syrom 🙂
  8. Ak vieš, že máš niekde byť na určitý čas, otvor si kalendár v mobile, zaznač si to a mobil ťa sám vopred upozorní, aby si nezabudol. Nemusíš čakať na ženin telefonát. Milo ju prekvapíš, ak nezabudneš.
  9. Keď na WCku minieš posledný kus toaletného papiera, doplň ho. Možno ťa karma poteší, a budeš ďalší na WC zase ty.
  10. V prípade potreby opakuj ktorýkoľvek z vyššieuvedených bodov. Nespoliehaj sa len na svoju ženu.

Veľa šťastia, to dáš!

P.S. pre všetky ženy – skúsme sa na chvíľku zaťať a dúfajme, že to ten náš chlap zvládne.

Petra

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.