Radosť tancovať

plesovy rozhovor podme spolu tancovat

Plesová sezóna v plnom prúde.

Zavrime oči a predstavme si, že už máš ten správny oblek, košeľu, manžety, topánky, termín u barbera na účes…chuť baviť sa ti nechýba. Len ten pohyb, tanec, rytmus.. z toho sa ti čelo potí 🙂 Aj to má riešenie.
Ak chceš aby tvoja žena z teba odpadla.. aby si ju viedol počas večera na parkete tak, že na to nikdy nezabudne.. tak čítaj ďalej.

Andrejka ti pomôže 🙂 Ako to?  Andrea Zelinková vedie tanečnú školu v Bratislave. Má energie na rozdávanie a dokáže zaplniť celú miestnosť. Prezradí Ti ako sa staneš hviezdou na najbližšom plese.

 _____________________________________________________________________________________

Ahoj Andrejka, povedz nám čo musí chlap spraviť aby sa naučil tancovať? 

Ahojte. Na to, aby sa chlap naučil tancovať, musí urobiť veľmi dôležité rozhodnutie – prihlásiť sa na hodiny tanca 🙂  Podľa mňa muž, ktorý ovláda aspoň základy tanca a najmä vie, ako viesť partnerku má veľký náskok oproti tým ostatým. Najmä sa toho netreba báť.

Možností je samozrejme niekoľko:

  • Vyberie si tanečný kurz, prihlási seba, aj svoju partnerku a podaruje jej to ako prekvapenie. A užijú si spolu v páre niekoľko hodín tanca, zábavy a spoločne stráveného času. Presne na tento wow efekt slúžia darčekové poukazy ktoré hovoria ‚Poďme spolu tancovať‘.
  • Ak však páni preferujú osobnejší prístup a komornú atmosféru, na to sú ideálne Individuálne hodiny tanca. Na ktoré môže prísť buď sám, a prekvapí svoju partnerku až na plese, alebo chodia na hodiny spoločne. Samozrejme aj individuálne hodiny sa dajú podarovať 🙂

Aký základ je potrebné vedieť aby chlap zažiaril na klasickom plese?  

Čo sa týka plesov, ale aj svadieb, firemných večierkov či iných spoločenských udalostí, základom, ktorý by mal ovládať je Viedenský Valčík. Myslím, že to je tanec, ktorý pozná každý, aj keď nie každý ho vie tancovať.  Ale to sa dá jednoducho vyriešiť. Valčík je tanec s jednoduchými krokmi a rytmom, jediná zrada je, že je veľmi rýchly.

Preto svojim klientom najprv odporúčam naučiť sa Anglický Waltz, ktorý je podobný, avšak oveľa pomalší = ľahší ;). Potom  je oveľa jednoduchšie sa pretancovať k rýchlejšiemu Viedenskému Valčíku.

Ako rýchlo sa to dá naučiť?

Naučiť sa základy 1-2 tancov, aby si vedeli zatancovať na plese, sa dá zvládnuť za pár hodín. Prvé hodiny sú vždy najťažšie, ľudia sa dozvedia množstvo nových informácií, ale každou hodinou sa to lepší. Chce to len trošku trpezlivosti, nie mojej, ale tých, ktorí sa učia tancovať. 

Keď je toto základ, čo je potom vyšší level?

Medzi spoločenské tance patrí 10 tancov, takže je z čoho vyberať. Samozrejme, nie je nutnosť ovládať všetky. Na plesoch sa zvyknú hrať okrem Viedenského Valčíka  a spomínaného Anglitského Waltzu tance ako Tango, Foxtrot, občas Chacha. V dnešnej dobe sú obľúbene aj swingové plesy, kde prevláda hudba 30 – 40 rokov.

Ako vlastne vyzerá taká prvá hodina tanca?

Na prvej hodine si vždy s klientami ujasním, aké sú ich predstavy. Na skupinových kurzoch, je to viac menej jasne určené. Čo sa týka individuálnych hodín, je to vždy na želaní klienta.

Na prvej hodine sa zoznamujeme so základnými krokmi vybraného tanca, učím ľudí, ako vyzerá správne postavenie tela a držanie v páre. Takisto si vysvetľujeme,  akým spôsobom to v páre funguje. Ako a prečo muž vedie svoju partnerku, prečo by mu to žena mala dovoliť a ako to urobiť tak, aby mohli mať obaja z tanca radosť. 

Ako treba prísť oblečený na takýto kurz?

Dôležité je, aby sa pri tanci cítili pohodlne. Ak ide o prípravu na ples, odporúčam priniesť si so sebou topánky, v ktorých chcú tancovať na plese.

Inak to môžu byť aj tenisky s mäkšou podrážkou, poltopánky alebo mokasíny. Netrvám na tom, že musia na hodiny chodiť v oblekoch alebo v košeliach s kravatou. Kľudne to môže byť tričko a rifle. Je to na rozhodnutí každého.

Pre ženy topánky na opätku, alebo baleríny. Neodporúčam príliš  vysoké topánky, úzke sukne, či oblečenie v ktorom je problém sa hýbať.

Učíš na kurze aj etiketu? Napr. kto žiada o tanec, ako?

Sú veci, ktoré na kurzoch spomínam. Plesy majú svoji osobitú etiketu

Avšak pravidlá ako, že dáma má byť po pravici muža, že ju má najprv požiadať o tanec, potom priviesť na parket a po tanci opäť odprevadiť na miesto platia na všetkých spoločenských udalostiach .

Aké kurzy ešte organizuješ?

Kurzov v ponuke je celkom dosť. Medzi najobľúbenejšie patria kurzy tanca pre začiatočníkov, Salsa, Latino kurzy pre ženy a individuálne hodiny Svadobného tanca. Okrem toho sú v ponuke rôzne cvičenia, detské hodiny tanca, víkendové workshopy a semináre… Momentálne pripravujem Valentínsky večer plný tanca, vína a čokolády, čo je podľa môjho názoru neodolateľná kombinácia.

 

 

Ako to všetko stíhaš?

Tanec je niečo, čomu sa ľudia venujú vo svojom voľnom čase, teda po práci. Čo pre mňa znamená, že hodiny tanca mávam najmä vo večerných hodinách a cez víkendy.  Snažím sa veci plánovať tak, aby som sa vedela prispôsobiť svojim klientom. Keď je obdobie, že je záujem viac o individuálne hodiny, je v ponuke menej kurzov, aby som to stíhala a naopak. Takmer všetko sa dá, keď sa chce.

A čas, kedy netancujem venujem plánovaniu, vybavovaniu stretnutí, administratíve ale aj oddychu.

Kedy otváraš najbližší kurz?

Nové termíny kurzov pravidelne pribúdajú. 17.1. otváram tanečný kurz pre páry začiatočníkov, 20.1. kurz Salsy pre páry….

15.2. organizujeme Valentínsky večer, kde okrem hodiny tanca bude aj ochutnávka vín a čokolády. Všetky aktuality sa dajú nájsť na mojom webe a na facebooku.

A ak niečo nenájdete, alebo vám nieje jasné, neváhajte ma kontaktovať emailom alebo telefonicky.

 

Vďaka ti veliká za nové vedomosti a informácie Andrejka.

A ty neváhaj a prihlás sa aspoň na skúšobnú hodinu tanca. Tanec je radosť, sila, pohyb a láska. Na 1000% ti prinesie do života veľa novej životnej energie. 🙂

Tvoj Emil.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.